Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

Why does okonkwo refuse to show affection to ikemefuna, even though he feels it?
what is 4\7 plus 1 1\3
What was more important the space race or the nuclear program?
Which is the best example of imagery? The handsome stranger walked with a sprightly step, and his eyes sparkled, and he even seemed to glow with a soft light. S
How is biology a interdisciplinary study
Why was NATO formed following World War II?
Guys I need help! Please
what is the sum of a 7 term geometric series if the first term is -11 and the last term is -45,056, and the common ratio is -4? A. -143,231 B. -36,047 C. 144
Compute the amount of interest earned in the following simple interest problem. A deposit of $5,000 at 8.5% for 120 days = _____. $140.25 $1,402.50 $14,025
El diámetro de la ranura de la parte superior de un recipiente metálico es de 1.94 in ¿Cuál debe ser el diámetro en mm de un anillo de empaque diseñado para in