Seudónimo Seudónimo
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

the students are selling cookies at a school fair. Sara is selling 3 chocolate chip cookis for $2.49. a) if you wanted to buy one cookie from Sara, how much would it cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-04-2017
3÷2.49$=1.20$ please help me
Answer Link
LeviHeichou
LeviHeichou LeviHeichou
  • 27-04-2017
To solve this, simply divide 2.49 by 3. One cookie costs $0.83.
Answer Link

Otras preguntas

What details from the may 15th entry prove that Charlie's intelligence is growing and increasing daily ?
125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
What details from the may 15th entry prove that Charlie's intelligence is growing and increasing daily ?
A water molecule gains enough energy to enter the gas phase is chemical or physical?why?
125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
in 5.074 the digit 5 stands for _____________
What was Ramses the second leadership style
THE 3 STOOGES ARE ASKED WHO IS THE SMARTEST. TWO OF THEM ARE TRUTHFUL AND ONE IS A LIAR. LARRY SAYS CURLY IS THE SMARTEST, MOE SAYS LARRY IS THE SMARTEST AND CU
What is the gel like substance in a plant and animal cell?
what is the equivalent of 1/50 : fraction , in decimal form