cutepiemarzia
cutepiemarzia cutepiemarzia
  • 23-03-2015
  • Mathematics
contestada

Find the cost of 1 1/2kg at 28p per kg

Respuesta :

0000000
0000000 0000000
  • 23-03-2015
1 kg.......................28p
1 1/2......................28·1 1/2=28·3/2=14·3=42p

Answer:42p
Answer Link

Otras preguntas

Why were the Cherokee forced to move in spite of the Supreme Court ruling in Worcester vs Georgia
What is -2(y+5)< and equal 16
What is the measure of angle 1? A. 53 B. 133 C. 86 D. Cannot be determined
Which of the following changes requires an oxidizing agent? 2H+ yields H2 SO3 yields SO42- 2Br- yields Br2 MnO2 yields Mn2+
I need help with this.
Can anyone please tell me if the answer is 20 ft ?
Develop three research questions you could use to discover more about the Mexican-American in Chicago or the United States
I need a sentence using the word Propaganda. ( DONT PUT A QUESTION ASK A SENTENCE PLEASE AND THANK YOU )
do you think that the law enforcement and the courts/legal system of both mississippi and the federal government acted or appropriately to the events that are d
What kind of culture includes artifacts art architechture and other tangible goods?