Seudónimo Seudónimo
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

The 3 pound melon cost $1.44. What was the cost per pound?

The 3 pound melon cost 144 What was the cost per pound class=

Respuesta :

skylerdurham
skylerdurham skylerdurham
  • 22-05-2017
The price per pound would be 48 cents, or .48
Answer Link
alexgigi
alexgigi alexgigi
  • 22-05-2017
Divide 1.44 and 3. and u would find the value of each pound
Answer Link

Otras preguntas

El grupo de "6A" aprovaron 9 de 30 y en el grupo de "6B" aprovaron 15 de 35 alumnos ¿Que porcentaje aprovaron de "6A" ¿Que porcentaje aprovaron de "6B" ¿Que
Which of the follow is/are not possible symptoms or effects of hepatitis? a. flue-like symptoms such as upset stomach, diarrhea and fatigue b. jaundice look to
When music is repeated for all the stanzas?
Which of the following statements about weathering is true?
what are the prime numbers up until 100
When someone reads a novel and writes a review with opinions about the work, this is a type of _____
What slave sued for his freedom in the Supreme Court? Frederick Douglass Dred Scott Nat Turner
a solid piece of wood shaped as a cylinder with a 8cm diameter what is the surface area
In this excerpt from Anne Bradstreet's "Before the Death of One of Her Children," which two lines best support the claim that religion was an important topic fo
What was one key role of Iroquois women?