glenn18
glenn18 glenn18
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

Jorge bought 6 chicken pizza and 2 vegetable pizzas for 127.92. Martin bought 3 chicken pizzas and 8 vegetable pizzas for 133.89. Find out cost of buying a chicken pizza and a vegetable pizza.

Respuesta :

edogelliott9126 edogelliott9126
  • 22-05-2017
chicken-$21.32
veggie $10.66
Answer Link

Otras preguntas

12 sentences. Each sentence must include a noun or pronoun, a verb, and a preposition. It must be marked like this. He (P) walked (V) to (Prep) the park (N).
The heavist Kind of hammer is
Read the following paragraphs, then answer the question on the right. After handling contaminated dog food, fourteen people in nine states became ill from salmo
Here’s the whole thing only posted half
a=(v – u)/t i. V as subject ii. U as subject iii. T as subject
HELPP its hard this is too hard for Shay ( my name)
Convert 4752 meters into miles
true or false? in a two-column proof, the left column states your reasiong
According to the table. what is the ratio of pattern 2 to pattern 1? A) 1/4 B) 1/2 C) 2/1 D) 1 Please answer QUICK​
9. Which letter is located at 80°N, 160°W?​