Mathwiz1231
Mathwiz1231 Mathwiz1231
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos cost $9.99. At this rate, how much does one taco cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
One taco would cost about $1.20.
Answer Link

Otras preguntas

Good at Spanish? Please help me
For the acids, use the formula pH=-log[H^ + ], (Because HCI has 1H^ + ion per formula unit, [H^ + ] equals the molarity.) For water, use what you know about the
Egyptian’s were concerned with the afterlife so they built ____________ (16). The first pyramid was built by ________________ (17). Farmers and slaves provided
HELP ME OUT PLEASE!!!!!!! This circuit shows a battery and wires connected to a lightbulb. The chemical energy in the battery is converted to: A) radiant energy
Solve the absolute value equation and enter the solution in set notation. |4y−7|−4=0
basically I have to graph both equations and see where the lines intersect pls help :)
A rock accelerates down a hill at 7 m/s2 with a force of 30.0 N. What is the mass of the rock?
Farad wrote the expression 32 - 8f to represent the relationship in a table of values. Use properties of operations to write equivalent expressions. Write at l
Which of these points lies on the graph of the equation x - 9 =y?
Which historical event radically reorganized social life and society, which created rapid social change and inspired the study of sociology?.