jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Connor Drosick loves pretzels and takes a bag to work each day. He recently purhcased a 32-ounce bag for 1.99. determine the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
0.0621875 dollars per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Round 248,739 to nearest hundred
Why would an author choose to include subplots in a story? a. to provide details on the main storyline b. to make the story’s pace much faster c. to add inte
Which of the following sentences contains a comma splice? a. The cruise ship docked on Oahu, then again on Maui. b. The pots clanged to the kitchen floor, the
Which fossil occurs on the most landmasses? What does this suggest about when these particular continents broke up?
Which of the following words suggests a point of view? a. Face b. World c. Society d. Objective
Foods that allow microorganisms to grow are called parasites True Or False
Is the square root of 75 a rational or irrational number?
The variable Z is directly proportional to X. when X is 15, Z has the value of 45. what is the value of Z when X=23
D=20mi, r=30 mi/h, what is the time
There are two types of addiction, psychological and physical. A. True B. False