SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT SansTheSkeltonUT
  • 25-05-2017
  • Mathematics
contestada

Math help? 15 Points

Math help 15 Points class=

Respuesta :

pepetheskunkcat
pepetheskunkcat pepetheskunkcat
  • 25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa sierravanesa
  • 25-05-2017
its the third one  you divide 16 by 4  and thats $1  for 4 ounces 
Answer Link

Otras preguntas

11. If a hypothetical element consisted of three isotopes in the following relative abundance, what would the atomic mass of the element be? 30.00% 30.00 amu 50
Psychology - which correlation al coefficient would represent almost no correlation
A file that is 251 MB is being downloaded is the download is 12.6% completed how many megabytes have been downloaded
I need help with this please! It’s due tonight. Reflect QPS across QS reflections preserve angle measures and distances, so the image of QP lies along_and has t
B. What is the difference between monocistronic and polycistronic mRNA and what kind of cells do they describe
What will be the velocity of a when it travels 300 min 30 second?with explanation.​
Which statement by a nurse informaticist indicates a need for retraining regarding workflow analysis
Sales commissions: A company studied two programs for compensating its sales staff. Nine salespeople participated in the study. In program , salespeople were pa
What do you think of the narrator? Is he fully self aware and can his perceptions be trusted? *half a page
2. Summarize how to use a spring scale to measure a pull and how to use it to apply a push with a specific force.