chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

Lab worksheets oh what a tangled web we weave
What is the perimeter of the triangle shown on the coordinate plane, to the nearest tenth of a unit? 14.6 units 15.5 units 21.0 units 21.6 units
Jack has started a new diet program. he wants to lose 30 pounds. his wife is supporting him, and he feels that the weight loss is under his control. his behavio
what is the only state whose area in square miles is larger than its population
How did the pure food and drug act change the way government regulated business?
Could someone please help me solve Questions 11 & 12.Answer Urugently / ASAP ☺
The fineness or coarsness of soil particles
Why did trade play such an important role in the muslim empire?
A neutral atom of beryllium (Be) has an average mass of 9 amu and 4 electrons. How many neutrons does it have? 13 9 5 4
How many points do football teams score in the super bowl? Here are the total numbers of points scored by both teams in each of the the first 48 super bowl game