shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

what impact does beginning the passage with a detailed description of harriet have on the development of the story?
Identify the function family to which f(x)=x+3 belongs
Which historical fact will best help readers understand this excerpt? Explorers during this period went to the New World in search of scarce resources. During t
Please help! I will mark as brainliest. <3
pls help 1 and 5/9 + 4 and 5/6!!
Question 3 Which of the following is NOT part of the nitrogen cycle? o nitrogen compounds in animal waste nitrogen compounds in the soil O nitrogen gas in rock
Which of the following sentences would best justify the reasoning that Gregor Samsa still doesn't want to believe he has turned into a bug? A. "First he wanted
URGENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Question 6 of 10 Which of the following is(are) the solution(s) to | x-1= 8? A. X= 7.-9 O B. x=9 C. x= -7.9 0 0 D. X = 7
ಯಾರಿಗೆ ಕನ್ನಡ ಗೊತ್ತು ________​