f467dw4r4t f467dw4r4t
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 5 pack of corn dogs cost 0.50. What is the unit price?

Respuesta :

ascetic ascetic
  • 23-01-2024

Answer:

0.10

Step-by-step explanation:

0.50/5=0.10

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE!!! NEED HELP ASAP!
Celia and Ryan are starting a nutrition program. Celia currently consumes 1200 calories a day and will increase that number by 100 calories each day. Ryan curre
CAN SOMEONE HELP PLZZ
Which events took place during Muhammad’s return to Mecca in 630 CE? Choose three correct answers. Muhammad established the first mosque. The people of Mecca co
There are two unmarked buckets by a stream. The buckets hold 19 and 8 gallons of​ water, respectively. How can 14 gallons of water be​ obtained, to take​ home?
Justin has 64 ounces of lemonade to divide among 9 people. When he types 64÷9 into his calculator, the number that appears is 7.111111111. How much lemonade sho
structure and function of phospholipids?
is the development of bone as an embryo;. is the development of bone across our entire lives. Select one: a. Ossification; cartilagation b. Cartilagation; calci
Which describes the slope of the graph from 10 s to 30 s?
The length of a side of a square is 25. find the length of the diagonal of the square