nickgiants nickgiants
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Respuesta :

blessedcboriginal
blessedcboriginal blessedcboriginal
  • 23-08-2017
Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
Answer Link
babyt654321
babyt654321 babyt654321
  • 23-08-2017
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs
Answer Link

Otras preguntas

Why are friends more important then school?
A new energy source found in the ocean that is currently very costly to obtain
In an election about 500,000 people voted in all.What could be the exact number of people who voted in the election?
There are a total of ______ state(s) of matter. a. 1 b. 2 c. 3 d. 4
I.The difference between two numbers is 5. Their product is 36. A. Write two equations that model this situation. B.What are the two numbers?
If y equals -4 when asked equals 10 find y when x equals five
A rectangle is 3 times as long as it is wide. the perimeter is 60 cm. find the dimensions of the rectangle.round to the nearest tenth if necessary. a. 7.5 cm b
there are 450 vehicles in a car lot. select the correct value for the number of vehicles of each type that in the lot
The first amendment promises
What is the x-intercept of the line with this equation −2x 1/2 y=18? enter your answer in the box.