wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

The liver can break down alcohol at the rate of approximately _______.
what is the measure of MN​
Which of the following is formed during the light-independent reaction of photosynthesis? ATP Carbon dioxide Glucose Water
Infrared radiation from young stars can pass through the heavy dust clouds surrounding them, allowing astronomers here on Earth to study the earliest stages of
obrigação da classe alta, ou ricos, segunda a igreja: teria como obrigação proteger os pobres
PLEASE HELPPP!!!!!!! I WILL MARK BRAINLIEST!!!!!!! The question is in the picture!
Approximately, how many lakes does Texas have? a. 100 b. 150 c. 200 d. 250
Since the moon is so small in size in relation to the earth, only a small area of planet earth will see a: lunar eclipse corona solar eclipse
I need help. i don’t get it. (15 points)
11. The head of the comet is on the opposite side of the comet from the sun. a. True b. False