itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Bonjour j'ai un devoir en mathématique mais je comprend pas. Est-ce que quelqu'un pourrai m'aidé svp ?
Bearing Face Diameter 13mm greater than specimen? a) True b) False
What images exist in the story girl by Jamaica Kincaid
Consider cases where permission is denied or unavailablea) Exception handling is not necessary in such casesb) The program should continue executing without int
Can I uninstall a torrent client, save the downloaded files, and then install a new torrent client without losing my files? a) Yes b) No
nxns ejxc j ; kkkkkkkkkk,,,,
12 completions to 28 attempts ratio as a fraction written in simplest form
determination of specific heat capacity of solid and liquid​
Marquel added visual aids to his presentation. What is the most complete definition of the term visual aid? a) Aids for the visually impaired b) Tools or mater
Please help me! I am on a time limit.​