houylinsr houylinsr
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

. If 4 bags of flour cost $16, how much does 1 bag cost?

Respuesta :

crystalwu892 crystalwu892
  • 25-03-2024

Answer:$4

Step-by-step explanation:

4=$16,

so then 1=$4

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the discriminant.x2 + 2x – 2 = 0
"Solving Equations by Completing the Square: m^2+2m-48=-6
Where does cellular waste get removed?
A DNA segment is changed from -AATTAG- to -AAATAG-. This is a_______.
how much interest will be paid in 2 years for a loan of $1500 at 8.25% simple interest ?
75% of a number is 120. what is 40% of the number?
What effect did nationalist unrest have on the ottoman empire?
If you multiply me by 2, I become a number greater than 20 and less than 40 who am I
Suzanne needs material for her school project she buys 4.75 yards of material at $5.37 a yard what is the total cost of material round to the nearest cent a.$25
how to factor 16x²-72xy+81y²