SelenaGraceH2o SelenaGraceH2o
  • 21-09-2015
  • Mathematics
contestada

Four students spent $12 on school lunch. At this rate find the amount 10 students would spend on the same school lunch

Respuesta :

TSO
TSO TSO
  • 22-09-2015
4 stuspdents spend $12. That means 1 student spends $3. So if there are 10 students, they wil spend all together 3 x 10 = $30. So, your answer is $30
Answer Link

Otras preguntas

Pleaseeee helpppp !!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!
Jose and Aubree are reading the same book. At the beginning of the month, Jose was on page 5 and Aubree was on page 25. Jose will read 14 pages per day and Aubr
A store at the mall was closing. Everything in the store was 75% off. If you wanted to buy a $200 jacket, how much did it actually cost you?
if a speaker spell a word how will it looks in a transcription Gintare​
HELP HAVING A BAD DAY Brandon decided to make his own hand sanitizer. To be effective, hand sanitizer should contain 60% alcohol. How much pure alcohol does Bra
how does a modem work​
What is the difference between a strong base and a weak base? O A. A strong base has a lower Kb than a weak base. B. A strong base is always more concentrated t
A table titled Number of Dogs Adopted has entries 3, 3, 4, 4, 4, 5, 5, 6, 6, 6, 7, 7, 7, 7, 8, 8, 8, 8, 8, 9, 9. The total is 132.A shelter kept track of the nu
Va rog rezolvati cu operatii.
At Hank's Hobbies, a package of 16 model car tires sells for $11.52. and a package of 20 model car tires sells for $13.50. Which option has the lesser price per