hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

why do you think people choose to settle in area with abundant natural resources
a snail moves at a speed of 2.394 inches per minute. if the snail keeps moving at the rate, about how many inches will it travel in 7.489 minutes?
use mental math to determine the solution to x - 3 = 10 .
which Effect of industrialization made city center is somewhat unpleasant
The table shows there are 24 number of books Salvador has read.Find the ratio of mystery books 10 to the total. Explain its meaning
three friends share a pizza divided into eighths if each person eats one slice how many more slices must be eaten so that one half of the pieces remains
what prefix would you add to lysis to mean separate or split using water?
What is the area of the figure? A. 24 km² B. 32 km² C. 40 km² D. 48 km²
one effect of uncontrolled diabetes is that the blood might develop an acidic ph. As a result, cells may not be able to regulate their internal pH. Within these
which Effect of industrialization made city center is somewhat unpleasant