lisaleal70 lisaleal70
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

A market sells fish for 5.80 per pound. What would be the cost in dollars of 3 3/4 lbs of fish

Respuesta :

Blackhammer16
Blackhammer16 Blackhammer16
  • 24-10-2017
$21.75 would be the total cost
Answer Link

Otras preguntas

Determine the value of the following if it is possible. If it is not possible, explain. Group of answer choices A B C D
Least common multiple of 42 and 56
PLEASE HELP ME WILL GIVE BRAINLIEST
Definition: This event turned the tide prior to the Civil War. Less than a month after this, South Carolina and other states declared their intent to secede fro
how did slavery torethe country apart​
Last summer there were 88 players at Coach Rodriguez's basketball camp. This year there are 125% of this number of players. How many players are there at camp t
Spiral Review Hayden is attending a craft show. The cost of an admission ticket is $8. The cost of a raffle ticket for a handmade quilt (available only to those
Wood Co. owns 2,000 shares of Arlo, Inc.’s 20,000 shares of $100 par, 6% cumulative, nonparticipating preferred stock and 1,000 shares (2%) of Arlo’s common sto
What's 1/3 of 36? I just need the answer:)
The question is in the picture