Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!!!! Does the series converge or diverge? If it converges, what is the sum? Show your work.
The volume of a sphere is 4,186. 7 cubic feet; find the radius of the sphere. Use 3. 14 as an approximation of pi
A cabinet is the shape of a triangular prism. The triangular base has a base length of 14 inches and a base height of 22 inches. The cabinet is 67.5 inches tall
What is the answer to this? I will give 30 points and brainllest to the first person to answer correctly.
Which of the following was a consequence of blockbusting in North American cities? a. european immigrants moved into housing vacated by upwardly mobile american
no links please help me ASAP pls i have to turn it in soon ​
why is Melbourne densely populated​
which of the following is an example of situational irony in "macbeth"
the median value for this data set is​
I have a question… Why do YOU think police brutality is a problem?