drogo13
drogo13 drogo13
  • 21-10-2015
  • Mathematics
contestada

trevon had $24 to spend on 5 pens after buying them he had $4 how much did each pen cost

Respuesta :

ronlover101
ronlover101 ronlover101
  • 21-10-2015
Ok.You have 24$. You used 20$. And you have $4 left. You bought 5 pens. So $20.00/ 5=$4.00. Each pen is four dollars.
Answer Link

Otras preguntas

I need to know 35-42 please
Denovative means what
100*10 in exponential form
if a term is multiplied by zero, the result product will always be
4g=36 how can you solve that equation
Instructions such as enter, exuent, and retiring are known as
An atom has an 16 protons, 18 neutrons, and 13 electrons. What are its atomic number, atomic mass, and net charge?
W=2PR/R-r, solve for R
Hellp. Number 1-25 ❤️ it would mean a lot
what is the role for a clothing factory