princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

A die is thrown . find the probability of (1) a multiple of 2 or 3​
Susan is buying supplies for a party. Spoons only come in bags of 2 and forks only come in bags of 16. What is the least number of spoons and the least number o
Which answer choice properly reflects labeling a ray with endpoint B and direction C.
The British created taxes in the American colonies to pay for which war? a The English Civil War b The War of 1812 c The French Indian War/ Seven years war d Th
Find the Square of 9x – 7xy
How does a designer create unity?
How are Human Geography and Physical Geography connected?
Which strategy could be used to determine the meaning of an analogy? A: identify what is being compared B: find language that is literal C: rewrite the analogy
The kinetic engery of molecules increase as you go from solid liquid gas true or false
What is the most important quality of lossless compression?