trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!! I need to come up with a unique store that would be convenient in a high school. It can be one that sells food, etc.
Extend the sphere, and you take in a greater variety of parties and interests: you make it less probable that a majority of the whole will have a common motive
I need help with integers​
Which philosophy promoted by the writer Voltaire gave the citizens of France the authority to overthrow their king? Voltaire believed that countries should neve
I don’t need the answers for all of them, but can someone show me a step-by-step process for a couple?
Five characteristics of gas,solid and liquid(make brainest)​
Montaigne employs harsh, selective vocabulary to spark reader outrage and challenge his audience to a reality check. Which of the following phrases are examples
57 (c) = 雪 Find the following inverse of the function.
What is the slope intercept form of 2x+y=4 (y=mx+b no extra words or comments)
What would you do if fear was not a factor and you could not fail? ...