hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

Which choice below is a boxplot for the following distribution? 58, 50, 48, 46, 44, 42, 40, 38, 36, 34, 32, 30, 28, 26, 24, 22, 14 A. Boxplot A B. Boxplot B C.
What is the surface area of the solid that can be formed by this net?plz help fast!!!​
Noble gases are found as monatomic molecules
why do primates not have culture?
please help ive been stuck on this since yesterday ​
What was the most likely effect of Inca gold arriving in Europe? • More countries began to invest in expeditions to the Americas. More Europeans protested the c
Your team is highly disorganized and needs a leader. Since the rest of the team is unqualified, you feel you'd be the best person to lead the team. However, the
WILL GIVE BRAINLIST please help I beg ​
Real estate ads suggest that 75 % of homes for sale have​ garages, 29 % have swimming​ pools, and 13 % have both features. What is the probability that a home f
What is kind of cell does the plants has