litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
engagement activity: researching the brain using functional magnetic resonance imaging to study the brain there are several ways to study brain functioning. the
The electric and magnetic field vectors at a specific point in space and time are illustrated. (Figure 1) Based on this information, in what direction does the
Which of the following are correct statements about the internal rate of return? (Check all that apply.) - The higher the IRR, the better. - IRR reflects the ti
A jeweler needs exactly 19,000 beads to make jewelry. He buys 48 boxes of beads. Each box has 400 beads. He completes the calculations below and concludes that
During major windstorms, high vehicles such as RvS and semis may be thrown off the road and boxcars off their tracks, especially when they are empty and in open
3. (30 points) the set of instructions of a specific architecture is called isa. you know that the lw instruction will get a constant value and a register, and
and D are noncoplanar. △ABC,△ABC,△ACD, and △ABD are equilateral. X and Y are midpoints of AC¯¯¯¯¯¯¯¯ and and AD.Z is a point on AB¯¯¯¯¯¯¯¯. What kind of triangl
Customers of a ________ buy most of the store's products in larger-than-normal packages and quantities.
PLease help me i willlllllllllll faillllllllllllllif someone dont
for the year 1896, the winning time for the men's 1500-meter race is an outlier. in what ways is this data point an outlier? check all that apply group of answe