eve051
eve051
23-01-2018
Mathematics
contestada
What is the unit rate for $9.60 for 4 pounds
Respuesta :
itsskatt12
itsskatt12
23-01-2018
$2.40/1 lbs.
a unit rate always has 1 as the denominator so i just divided 9.60 by 4 and got 2.40 and put that over a 1
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
MULTIPLE CHOICE: Identify the vertex of the function graphed below. A. (2,2) B. (1,1) C. (0,-2) D. (3,1)
I need help it’s due in 10 mins ASAP I’ll mark you as a brainlist please help
HURRY!! WILL MARK BRAINLIEST!! ALSO WILL CASHAPP 10 DOLLARS IM DESPERATE!!HURRY!!
Need Help! Unit Activity: Inferences and Decision-Making from Data
Problems: 1.John began his job making $20 the first day. After that he was paid $6.00 per hour. Y = 6x + 20.
Find the average of −8, −1 and 3.
A file that is 284 megabytes is being downloaded. If the download is 12.4% complete how many megabytes have been downloaded?
What is the area and perimeter of the length is 1.5 m and a width being 0.25 m? Thank you if ur a helper!
HELP NEED ASAP GIVING BRAINLIST!!!!!!
due to temporary tax cuts in 2010