jmunoz78 jmunoz78
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada

Kasi bought 7 pounds of mozzarella cheese. Each pound costs $4.29. About how much did he spend all together?

Respuesta :

JERosa12356
JERosa12356 JERosa12356
  • 23-01-2018
$30.03 because it is 4.29 seven times
Answer Link
xavier8181 xavier8181
  • 23-01-2018
The answer is $30.03 because she got 7 pounds of cheese for $4.29 each.
Answer Link

Otras preguntas

How do the tallest mountains of the Southwest Asia compare to the Tallest U.S. Mountain?
Why is the Holy Land an important site for your faith? answered from Moses, Jesus, and Muhammads point of view
WHICH COMPUTER COMPONENT CONTAINS ALL THE CIRCUITRY NECESSARY FOR THE OTHER COMPONENTS OR DEVICES TO COMMUNICATE WITH ONE ANOTHER
Currently, you have $80 answer your sister has $145. You decide to save $6 of your allowance each week, while your sister decides to spend her whole allowance p
1/11 -0.9 0.09 1/10 in least to greatest
The West African nation of Liberia was founded under the auspices of?
How do different governments react to and try to prevent terrorism?
How do different governments react to and try to prevent terrorism?
Round to the nearest hundredths: 5.830
WHICH COMPUTER COMPONENT CONTAINS ALL THE CIRCUITRY NECESSARY FOR THE OTHER COMPONENTS OR DEVICES TO COMMUNICATE WITH ONE ANOTHER