tyhhhsbbsjakkkbb tyhhhsbbsjakkkbb
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 squash and 2 zucchini is 1.32. Three squash and 1 zucchini cost $0.75. Find the cost of each vegetable

Respuesta :

alversonrose
alversonrose alversonrose
  • 24-01-2018
The answer is 0.1875 but since it is money round up to 0.19
Answer Link

Otras preguntas

There are 18 cans of peas in a case. Each can of peas is 12 ounces. If a case of peas costs $14.22, what is the unit price per can of peas? a. $0.07 b. $0.08 c.
If a doctor suspects her patient has a broken bone,then she should take an x-ray Dr.Ngemna suspects Lilly has a broken arm.whats the law of detachment in the st
What technological development created an opportunity for the Fireside Chat speeches? A. television B. radio C. automobile D. cinema
The Statue of Liberty is in New York, and the Golden Gate Bridge is in California.
What are characteristics of nomadic pastoral societies?
common law follows the past rulings of ____a.king johnb. judgesc. lawyersd. william blackstone.
what is the difference between organic and functional mental disorder?
Which of the following statements about X-rays and radio waves from objects in space is true?
english that follows set rules regarding how the language should be used is called _____. nonstandard english standard english natural language acquisition seco
why collaboration so important in the building of scientific knowledge