flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

a⁴+b⁴=a²b² ,prove that a⁶+b⁶=0
Find the total price including 7percent tax on a $9.79 purchase
what is 12.2billion divided by 3.8%
How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?
Which is the most appropriate unit of measurements to use to measure the thickness of a quarter? Elaborate. A.) meters B.) Kilometers C.) Centimeters D.) Millim
Anyone know how to do this? Look at picture
What role do media, such as virtual worlds, play in shaping gender stereotypes?
White phosphorus, P4, is prepared by fusing calcium phosphate, Ca3(PO4)2, with carbon, C, and sand, SiO2, in an electric furnace.2Ca3(PO4)2(s) + 6SiO2(s) + 10C(
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???
Would there be a problem or a major event in a horror story?