leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

there are 25 servings on a 30.2 ounce jar of peanut butter . how many ounces of peanut butter are there in 1 serving
whats the circumference of 5m
45% of 20 is what number
this olympian made sure that the sacred home fire on mount olympus never went out
What is healthier, bananas or apples? How much calories, vitamines each have?
Ignore This a problem has happened
help me please 2z²-6z+4=0
what number divided by 15 equals 8.8
another company offers a rate of 0.05per minute how would you find the unit rate per hour
The purposes of the Preamble of the Constitution explain all of the following EXCEPT: A. the intentions of the Framers for a single united government B. the pur