dorliciasmith
dorliciasmith dorliciasmith
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

Sam bought 11 lb of rice for $6 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Soto0405
Soto0405 Soto0405
  • 25-01-2018
if u divide 11 by 6 u get 1.833333333333333 so i guess $1.83?
~hope i help~
(if i didn't pls let me know)

Answer Link
conroycrystal15 conroycrystal15
  • 25-01-2018
11lbs ÷ 6$ = 1.83 lbs per $
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 2 and 3/4 +4/5
Eight students are competing for a blue, red, and yellow ribbon for their agriculture project. how many different ways are there to present those ribbons if the
Which of the following helped to balance power between the large and small states?
9. Is there anything James I or Charles I could have done to avoid the civil war that occurred in 1648?
Sonia finds a 3/4- full bag of chips . she eats the rest of the chips in the bag. Then she opens another small bag of chips. Sonia eats 1/8 of those chips. what
Select all the expressions that are equal to 56,000^ 700. 560 divide 700 560 hundreds divide 7 hundreds 5600 divide 7 5600tens divided 70 tens 560 tens divided
How did religious beliefs and dissent influence the new England colonies
Gideon has erectile disorder. his doctor has recommended _____, which is a popular treatment for this problem
Benvolio: tybalt, the kinsman of old capulet, hath sent a letter to his father’s house. mercutio: a challenge, on my life. 10 benvolio: romeo will answer it. me
write the earth from most dence to least dence: atmosphere. crust. inner core. mantle. outer core. water.