naynay0319 naynay0319
  • 22-02-2018
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10

Respuesta :

Brainliac
Brainliac Brainliac
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with $10.

(did you see my pun?)

Hope this helps!
Answer Link
forever05
forever05 forever05
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with the $10
Answer Link

Otras preguntas

Which two principles are the foundation of every state's constitution? A. Powers and process B. Popular sovereignty and limited government C. Structure and ci
what is 7/8 divided by 11/16 as a fraction
rewrite the sum 60+90 as the product of the GCF of the two numbers and a sum.
plant leaf is an organ that traps light energy to make food. in what way is an animal stomach similar to a plant leaf.
What are the factors of 14 and the prime number
who is the 35 presindent of us
Give an example of an additional problem in which you would and would not group the addends differently to add.
The idea that people behave in odd ways on a full moon is an example of
Why is it important for environmental policy to address pollution concerns? a. Pollution can have a negative impact on human health. b. Pollution is damaging to
Joe has eaten 2/5 of a pizza. James has eaten 1/7. How many times more pizza has Joe eaten than James?