mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

does abolishing slavery lead to justice for all americans citizens
Cost to visit position with flu symptoms without insurance
The table shows values of f (x). What is f (2)?. f (2)= ā–”. Need help Asap and will Mark Brainliest ​
why are unicelluar orginasims ussally small
PLZ ILL MARK AS BRAINLY IF RIGHT
A marinade for enough meat to food 100 people needs 12 1/2 cups of olive oil. How many cups of olive oil are needed to make a marinade for 25 people?
the height of the water in an above ground
what is the molar mass of MgF2?A.24.3gB.19.0gC43.3gD.62.3g​
What is the missing angle? I have the answer I just need to show the work. pls help ;-; The answer is 55
What expression is equivalent to this equation?