teresanielsonp4n8i2 teresanielsonp4n8i2
  • 24-02-2018
  • Mathematics
contestada

a product cost 48.50 for 75 feet was is my cost per inch

Respuesta :

PeytonBrainly
PeytonBrainly PeytonBrainly
  • 24-02-2018
75ft x 12in = 900in

$48.50 / 900 = ~ $0.05 per in
Answer Link

Otras preguntas

How would you prepare 1.00 L of a 0.400M solution of copper(II)sulfate, CuSO4?
What extreme radical leader enacted the Reign of Terror? Maximilien Robespierre Georges Danton Anna Maria Tussaud Louis XVI
What was included in a mummy's sarcophagus? Why?
What happens to an object when an unbalanced force acts on it?
draw and name all the isomers of the alkene C4H8
How do you make a sound proof box?
Which phrase best describes the Norman Conquest?* A. a series of wars in which Muslim and Norman groups fought over the lands around Jerusalem* B. the campaign
Why does an object traveling in a circle at a constant speed always accelerate ?
Samantha saved $13 by buying a used DVD. She paid $5 less than half the original price of a new one. How much did Samantha pay for a used DVD?
What are clouds made of?