pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

what does ¿Cuál es la fecha del Día de la Independencia? mean and how would you reply?
If I have a picosecond laser how would that be expressed in terms of zeptoseconds? In terms of petaseconds?
Can light change the color of a image
What is the greatest whole number that rounds to the number 277,300?
label the place value: 12,354.897
Pope Urban II, Saladin, and King Richard the Lion-Hearted are leaders associated with the (1) Age of Charlemagne (2) Crusades (3) Glorious Revolution (4) Counte
What is the value of the digit 9 in the number 913,256?
for a science experiment marcia dissolved 1.0 kilograms of salt in 3.0 liters of water for a different experiment Bobby dissolved 2.0 pounds of salt in 7.0 pint
Write 12,430,090in expanded form
What is 10 times as much as 700