unitrate2
unitrate2
22-01-2016
Mathematics
contestada
A 36 ounce box of cornflakes cost 5.79$
Respuesta :
Jesenia1248366
Jesenia1248366
22-01-2016
36×5.79$=something so 36×79 then add the 5 down
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Rene is going to the lake to visit some friends. If the lake is 60 miles away, and Rene is driving at 40 miles per hour the entire time, how long will it take
what type of stories did greek plays tell?
mr knote a piano tuner taps his 440-hz tunning fork with a mallet. what is the period of the vibrating fork?
Are the graphs of y=3/8x -5 and y=3/8x +2 parallel?
A small 0.280-kg object moves on a frictionless horizontal table in a circular path of radius 4.10 m. The angular speed is 3.08 rad/s. The object is attached to
estimate the number of pints in 445 ounces
Are the graphs of y=3/8x -5 and y=3/8x +2 parallel?
88% of the student body voted if school has an enrollment of 350 students how many students voted in the last election
what did republicans think about slavery in territories
Two snails in the same class must also be in the same (A) order. (B) species. (C) genus. (D) family. (E) phylum