killer90001 killer90001
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

I really need help plz.

I really need help plz class=

Respuesta :

RarNotRoar000
RarNotRoar000 RarNotRoar000
  • 26-01-2016
I am pretty sure the answer is $140. Since each friend payed $35, there would be 4 groups of $35. So to find the total cost, we add them up, 35+35+35+35= 140. Another method you can use is multiplication. You would do 35×4 and that would also equal 140 dollars. I hope this helped.
Answer Link

Otras preguntas

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
will mark brainliest
y=2x+5 make x the subject​
Cause: Nicole discovered a dinosaur fossil in her backyard​
Oceanside Bike Rental Shop charges a $14 fixed fee plus $8 an hour for renting a bike. Tim paid $86 to rent a bike. How many hours did he rent the bike? Write a
What are the restrictions for y for the following equation?
The tensions in the rope are 12 n and 10 n . What is the angular acceleration of the pulley?
what two Middle East Regional Powers have intervened in the Syrian Civil War on opposing sides? why do you think the two nations oppose each and back opposing s
What is a theme of "Atalanta, the Fleet-Footed Huntress"? A person in love can be fooled easily. One should be rewarded for what they accomplish. A person shoul
Jeffrey brings a book from an air-conditioned apartment to a balcony or a hot summer day. How will the cool book interact with the outside air? Heat from the bo