amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

What new parts will you need to replace a failing processor?
Dr. Hogan, Dean of the College of Business, evaluates the performance of Dr. Maskulka, a faculty member in the college, by looking at student and peer evaluatio
When discussing expected changes in the female reproductive system to an older adult, the nurse should explain that: a. Increased pubic hair is expected b. Ut
How did the Civil War and reconstruction affect the lives of future generations of Americans?
In a lab set up, two frictionless carts are placed on a horizontal surface. Cart A has a mass of 500 g and cart B’s mass is 1000 g. Between them is place an ide
Okay im clueless and over thinking this question can someone please help me out I know the def. of heterogeneous mixture just am confused. Thank you in advance.
Look at the figure above. Which layer of the sun produces energythat reaches the earth?A. Gamma zoneB. CoreC. CoronaD. Radiative zone​
What is the time complexity of the contains operation and the find operation for both implementations?
Choose the ratio that you would use to convert 880 yards to miles
Tracy started a job at $18,500. Each year her pay increases by $600. What is her totalincome after 10 years?​