A package of markers cost $7.99. There are 12 sharpie markers in a package. What is tje unit rate of each marker? Round to the nearest hundredth.

Respuesta :

just do 7.99 divided by 12 and you get 0.66 plz make me brainliest
the answer is 0.66 

hope this helps you 
have a good day 
-albert