rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence would be most appropriate for a formal business letter? A) The plans looked mighty fine - way to go! B) Thanks a bunch for getting us those plan
quantitative analysis cannot be applied by small organizations true or false?
What is the solution to the system of equations below? y = -2x - 6 and 2y = -4x - 12 no solution infinitely many solutions (–3, 0) (3, –12)
What is -2^2? I've been getting mixed results from people against calculators.
What is the ethical danger of using agents in negotiation?
What is the slope of the line passing through the points (1, 2) and (5, 4)?
WILL MAKE YOU BRAINLIEST PLEASE ANSWER THIS!!!!! How do scientists determine motion of objects in the universe? A) big bang theory B) Doppler effect C) heliocen
How does a diaphragm prevent pregnancy?
Line d is parallel to line c in the figure below. Which statements about the figure are true? Select three options.
¿Qué pasó con el paciente?