Naliadragneel4 Naliadragneel4
  • 22-04-2018
  • Mathematics
contestada

You want to buy some noodles.A 7-ounce package costs 2.59$.A 12-ounce package costs 4.68$. A 22-ounce package costs 7.92$.Which package is the best by?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-04-2018
1-ounce :

2,59 : 7 = 0,37$
4,68 : 12 = 0,39
$
7,92 : 22 = 0,36
$  -  the best package  (22-ounce  7,92$).
Answer Link
stephenezeagwa stephenezeagwa
  • 27-10-2021

Answer:

cap

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is y=5x y=-x-6 using substition?
The current pay period ends on​ Friday, January​ 2, yet the​ company's fiscal​ year-end is on​ Wednesday, December 31. If the company does not make the proper a
Find the y intercept for the equation of the line that passes through point (-1 , 5)if the slope is 5
5 = t + 12 please help me for this
Please help (no links) I want someone to actually read it
ANSWER IT FOR 100 points
Dare's barking led the children to the shore where they
Which snack would be the MOST difficult for a human body to break down quickly? (A) chocolate bar (B) can of soda (C) glass of juice (D) whole grains
You should change the website's name to "dunce.com"
what can the reader infer about Buffalo Bill?