skimask0
skimask0
24-04-2018
Mathematics
contestada
Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440
Respuesta :
ryanpost10
ryanpost10
24-04-2018
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
Answer Link
thebest1242
thebest1242
24-04-2018
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
The bones in a human arm and a bat wing are very similar in placement. This similarity provides evidence that the human and bat __________
Please help me with full workings !
Write a paragraph explaining the following terms and how they are related. -geocentric theory -scientific revolution -heliocentric theory -scientific method
When a manager is told to maximize the revenues from the sales of goods and services produced, this is an example of a(n) _____________ budget approach?
Enterprise application integration (eai) software enables users to model the business processes and interactions that should occur between:
Consider a writing rubric that is designed with three scoring levels: 1, 2, and 3. Which term best describes the levels? A. categories B. rating scale C. task D
The image below is a triangle drawn inside a circle with center O: Which of the following expressions shows the area, in square inches, of the circle? (3.14)
Adolescents often have difficulty controlling their emotions and making sound decisions about risky behavior. brain research suggests that this is due to the fa
It is given that y=ax²-3. Express a in terms of x and y.
Which of the following cannot vary? a)The speed of light is relative to the observer's frame of reference b)Speed of light in a vacuum c)The frequency of light