Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Hoover backed many government relief programs to relieve the Depression. True False
solve each equation. Check your solution. 39=1 3/10b 1/2e= 1/4 2/5g= 3/5 btw thx to all who have helped me in the past :-) and also future ppl (~_~) it's apprec
Elimination method 4x-2y=48 2x+6y=-18
what is 84.95% as a fraction and as a decimal?
15% of Alina’s workout consisted of cardio exercise. 25% of Dane’s workout consisted of cardio exercise. Which statement must be true? If they worked out for th
What are the physical properties of slime?
How do you reduce 42/70- math
15% of Alina’s workout consisted of cardio exercise. 25% of Dane’s workout consisted of cardio exercise. Which statement must be true? If they worked out for th
Which method is valid for proving that two circles are similar? a- Calculate the ratio of the diameter to the radius for each circle and show that they are equa
how did peaceful nations confront foreign aggressors in World War II