TikTokStar8888
TikTokStar8888 TikTokStar8888
  • 24-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Westnoticed grapes were priced at $2.99 per pound, and bananas were priced at $0.99 per pound. How much would 3 pounds of grapes and 2 pounds bananas cost altogether?
A.$3.98
B.$9.96
C.$10.95
D.$2.96

Respuesta :

ElPaisaJuan
ElPaisaJuan ElPaisaJuan
  • 24-11-2019
This is the answer, hope I wasn’t late
Ver imagen ElPaisaJuan
Answer Link

Otras preguntas

It takes one Pizza to feed 4 people. If you invite 52 people, how many pizzas will you need?
Regina steered her canoe under the bridge. She paddled more vigorously than Nico. Her canoe quickly sped ahead of his. No one was surprised when Regina won the
What is hypothesis in paramecium homeostasis
A shopper bought a 12 pound bag of oranges for $18.75 what was the unit price
9th Grade biology question Please help me
Look at the figure. How can you prove the triangles are congruent? A) it is not possible to determine if the triangles are congruent B) ABD = CBD by the SSS pos
A community pool that is shaped like a regular pentagon needs a new cover for the winter months. The radius of the pool is 20.10 ft. The pool is 23.62 ft on eac
I NEED SOMEONE TO CHECK THIS PLEASE
which one is this a b c d e the thing on the side dosent matter
What is social democracy? Describe it.