wild77 wild77
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

if 4 pound of sugar cost of 1 pound of sugar is and the cost of ten pounds of sugar is

Respuesta :

adegokeganiyu435 adegokeganiyu435
  • 24-02-2020

Answer:

Ten pounds of sugar costs 2.5 pounds

Step-by-step explanation:

Ver imagen adegokeganiyu435
Answer Link

Otras preguntas

Leroi and Sylvia both put $200 in a savings account. Leroi decides he will put in an additional $40 each week. Sylvia decides to put in an additional 20% of the
What is the slope between (2,4) and(3,-6)
2. A slingshot is used to launch a stone horizontally from the top of a 200 meter litt. The stone lands 36.0 meters away. a) At what speed was the stone launche
94. Solve each equation. Express your answer as a logarithm, and then approximate the solution to the nearest thousandth. d. 300 e 0.4t = 900
The value of an investment is expected to grow by 5% per year. How long will it take for the value to double? A- About 4 years B- About 7 years C- About 14 ye
If apples are priced at $1.75 per pound and Jayden bought 2.5 pounds of apples what is the total of his price be?
The most important reason to rely on evidence during as discussion is to:
20 POINTS Find 3 consecutive odd integers such that the third integer is 7 more than the first integer.
Find the value of this expression if x = -9. x2 +9 x+3
Write a macro to change a decimal degrees (e.g. 245.678) to degrees, minutes, seconds (e.g. 245° 40' 40.8"). Input and output using message boxes and round the