jadbak9982 jadbak9982
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

24 quarts of oil at $1.79 per quart

Respuesta :

avahall123
avahall123 avahall123
  • 25-09-2020

Answer:

It would be $42.96.

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-09-2020

Answer:

$42.96

Step-by-step explanation:

24 multiplied by 1.79 equals 42.96

Brainliest pls? Hope it helps :)

have a good day/night

Answer Link

Otras preguntas

Jana paid $7.25 for 5 packs of markers. Each pack costs the same amount. How much did each pack of markers cost? Show your work and explain your thinking.
PLS HELP GIVEN BRAINIEST ANSWER !!!! Joe created a video that was originally 77 minutes long. He ended up cutting is by 15%. How long was his video after he cut
Critical Thinking: Can you think of any complaints that modern women would include in a list of grievances? please help me!!!
In the space below, express $8 for 2 pounds of rice as a unit rate.
Angle A and C are....... 1- congruent 2- supplementary
The finches on the Galapagos Islands were similar in form except for variations in their beaks. Darwin observed that these variations were useful for A. Attract
if the angles on an isosceles triangle are congruent, what else is congruent?
How many times 3 go into 97
Which expression uses the associative property to make it easier to evaluate 14(3/2 x 1/4)
what are the differences between a claim of fact, policy, and value? Give an example of each.