limshomeservices
limshomeservices limshomeservices
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97.

How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?



Fill in the blank.

Respuesta :

jora2134 jora2134
  • 22-10-2020

Answer: 53.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
hunterpatro11
hunterpatro11 hunterpatro11
  • 22-10-2020
I think it is 53.46
Answer Link

Otras preguntas

what does tropic of capricorn
please help What is NATO?
Please help. What mass of copper is required to replace silver from 4.00g of silver nitrate dissolved in water? I found the molar mass of all of them but don't
How do u solve n-5 over 2=5
what is 54 divided by 7
which property does the equation illustrate (x+5)+9=x+(5+9)
3xsquared + 14x -5 = 0 Zero Product Property?
Write the expanded form of 6,985,062 using exponential notation
innovations for the printer? with date
Which of these is a nonrenewable resource? a. water b. sunlight c. metals d. trees