maleahmcknight09 maleahmcknight09
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $8.75 for 2.5 gallons?

Respuesta :

SharelleScott13
SharelleScott13 SharelleScott13
  • 23-12-2020

Answer:

21.875

-------------------------------------------------------------------------------------------------

$8.75/2.5

$8.75× 2.5= 21.875

2.5×2.5=1

Answer Link

Otras preguntas

What is the subject and verb in this sentence? Listen carefully to all directions.
the midwest is one region of the United states. what characteristics make it a region
How do u solve n-5 over 2=5
In Flowers for Algernon, how do Charlie's "friends" react to him becoming smarter?
how do u identify monomial ;binomial and trinomials. in a problem
What are all the factor strings of 840?
why is it not useful to view science as a set of facts ?
Count by tens and ones to find the sum of 36+28 Use the number line to show you thinking
what does tropic of cancer meansplease help :(....
what is the nearest inhabited area to the amazon rainforest